statistika ne laže / Bankari otkrili tko će igrati u finalu SP-a!

Image

Goldman Sachs smatra da Brazil ima 48,5 posto izgleda da osvoji naslov svjetskog prvaka, dok Argentina kao druga ima 14,1 posto izgleda, a Njemačka kao treća 11,4 posto.

28.5.2014.
15:32
Wikipedia
VOYO logo

Brazil i Argentina igrat će u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva u srpnju, a naslov prvaka osvojit će zemlja domaćin rekordni šesti put, predviđanja su američke investicijske banke Goldman Sachs.

Predviđenja su napravljena na temelju statističkog modela koji analizira 14.000 natjecateljskih međunarodnih utakmica odigranih od 1960.

"Naravno uopće ne iznenađuje da je najuspješnija nogometna reprezentacija favorit za osvajanje naslova prvaka na svom terenu", stoji u izvješću Goldman Sachsa, koji predviđa pobjedu Brazila nad Argentinom 3-1.

Brazil bi prema tim prognozama u nokaut fazi trebao izbaciti Nizozemsku, Urugvaj i Njemačku, dok bi Argentina na putu do finala trebala pobijediti Ekvador, Portugal i Španjolsku.

Koristeći isti model uoči Svjetskog prvenstva 2010. Goldman je predvidio Brazilu 26,6 posto izgleda da osvoje naslov prvaka, a Brazilci su ispali u četvrtfinalu. Španjolci su tada bili drugi sa 15,7 posto izgleda za osvajanje naslova, a na kraju su stigli do svog prvog naslova svjetskog prvaka.