TAKO BLIZU, A TAKO DALEKO

Federer stao na kraj nepobjedivom Đokoviću

Image

roger federer rafael nadal youtube roger federer rafael nadal youtube

Meč između drugog i trećeg tenisača svijeta na Roland Garrosu trajao je tri sata i 39 minuta. Federer je za dlaku dobio Srbina i tako uništio njegov san da večeras postane teniski broj jedan.

3.6.2011. u 15:56/ Z.H./E.M.

Švicarac Roger Federer plasirao se u finale Roland Garrosa svladavši u polufinalu Novaka Đokovića s 7:6(5),6:3,3:6,7:6(5).

Federer je tako nanio prvi ovogodišnji poraz Đokoviću, koji je ostao na 41 uzastopnoj pobjedi i nije uspio oboriti rekord Johna McEnroea iz 1984. od 42 pobjede u nizu na početku sezone.

Srbin je osim rekorda izgubio i šansu da zasjedne na prvo mjesto ATP ljestvice, što bi mu uspjelo plasmanom u finale.

Federera u finalu čeka Rafael Nadal, koji je u prvom polufinalu u tri seta dobio Andya Murraya.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Španjolski tenisač Rafael Nadal u polufinalu je nakon 3 sata i 17 minuta igre svladao Britanca Andyja Murrayja sa 6:4, 7:5, 6:4.

Murray je iskoristio samo tri od čak 18 prilika za oduzimanje Nadalovog servisa, dok je Rafa šest puta breaknuo Britanca.

Upravo se čita

Image
ZA DANAS

Iz lockdowna u Kini javila se Hrvatica: 'Testiramo se svako jutro, upozore ako si bez maske'

Ovo je bio njihov 15. međusobni susret te 11. pobjeda Nadala koji će u finalu imati priliku za šesti naslov na drugom Grand slamu sezone