Salzburg - Dinamo / Juniorska Liga prvaka
Izvor: Matija Habljak/PIXSELL
LIGA PRVAKA

Pogledajte kako je Dinamova mladost prošla protiv Salzburga: Priželjkujemo da će seniori biti bolji

Juniorska momčad zagrebačkog Dinama poražena je na gostovanju u Salzburgu kod istoimenog domaćina s 2-0 u utakmici 3. kola skupine E grupne faze nogometne Lige prvaka mladih. U dvoboju u kojem je austrijska momčad bila nadmoćnija, pogodaka nije bilo do 71. minute, kad je domaći napadač Karim Konate iskoristio nedovoljno čvrstu reakciju Dinamovog stopera Morena Živkovića, ubacio se ispred njega i poslao loptu pokraj vratara Luke Pršlje. Pobjedu Salzburga potvrdio je u 90. minuti Tolgahan Sahin iz snažno i precizno izvedenog slobodnog udarca s dvadesetak metara iskosa, s desne strane, poslavši loptu pod gredu Dinamovog gola. Salzburg je privremeno izbio na vrh ljestvice skupine E s pet bodova. Milan ima četiri boda i utakmicu manje, dok je Dinamo treći s tri boda. Na začelju je Chelsea s jednim bodom i utakmicom manje. Juniori Dinama i Salzburga će se ponovno sresti već za šest dana u Zagrebu, u utorak 11. listopada, a utakmica će započeti u 14 sati. Drugi hrvatski predstavnik u Ligi prvaka mladih, splitski Hajduk, saznao je da će za ulazak u doigravanje za plasman u osminu finala igrati protiv albanskog predstavnika Apolonije Fier, čiji su juniori s 3-1 pobijedili Astanu i s ukupnih 4-2 prošli dalje. Prva utakmica bit će odigrana u Albaniji 26. listopada, a uzvrat je 2. studenoga u Splitu.

5.10.2022. u 17:15/ RTL Sport